FONDIST

SA Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond asutati 2000. aastal. Fondi missioon on anda heade toetajate abiga oma panus selleks, et lisaks vanemate armastusele asjatundlikele tohtritele ja hoolitsevatele ämmaemandatele oleks elu algusele toeks ka kaasaegne keskkond ja abivahendid tarkade aparaatide näol. See on eriti oluline nende tillukeste inimeste jaoks, kes sündides või juba emaüsas abi vajavad.

Uudised

Pelgulinna sünnitusmaja saab esimesena vastsündinute intensiivravi perepalatid

Postitatud: 10/6/16

Pelgulinna sünnitusmajas valmivad Eestis ja kogu Baltikumis ainulaadsed perepalatid, mis on mõeldud spetsiaalselt neile peredele, kelle vastsündinu vajab intensiivravi.

Kui varem olid kõik intensiivravi vajavad vastsündinud ühes suures intensiivravipalatis koos, siis vastsündinute osakonna renoveerimise käigus luuakse kuus intensiivravi perepalatit. Uutmoodi perepalatid on varustatud kõikide vajalike seadmetega, et toetada ja jälgida vastsündinu elutähtsaid funktsioone ja arengut ning lapsevanemad saavad kogu aeg lapsega koos olla.

Vastsündinute osakonna juhataja dr Pille Saik märkis, et kuigi remondi käigus uueneb ka osakonna välisilme, on renoveerimisega kaasnevad töökorralduslikud muutused hoopis suurema kaaluga. „Laps saab olla rahulikult ja privaatselt koos oma vanematega palatis. Õde ja arst on need, kes palatite vahel liiguvad, mitte aga vanemad,“ selgitas dr Saik.

„Vanemate soojus ja hool on oluliseks komponendiks terviseprobleemiga vastsündinu kiiremaks kosumiseks. Samal ajal õpivad vanemad ka oma lapse vajadustega toime tulema. See omakorda toob kaasa selle, et kõikvõimalikke meditsiinilisi protseduure tehakse neile lastele vähem, kuid samas annab ravi parema tulemuse,“ lisas dr Saik.

Pelgulinna sünnitusmaja oli Eestis esimene sünnitusmaja, kus loodi perepalatid ja lubati tervel lapsel olla sündimise hetkest alates koos oma ema ja isaga. Nüüd, 23 aastat hiljem on Pelgulinna sünnitusmaja esimene haigla Eestis ja lähiriikides, kus intensiivravi vajav vastsündinu saab olla pidevalt oma pere juures.

Oktoobris algav remont patsientide vastuvõtmist ei takista. Ka remonditava vastsündinute osakonna töö korraldatakse selliselt ümber, et ükski patsient abita ei jää.

Vastsündinute osakonda renoveerib OÜ Nordlin Ehitus. Uuenenud osakond on plaanis avada järgmise aasta veebruaris.

Galerii: https://www.dropbox.com/sh/dcgs7y9pnaxdby4/AAC1vKFRfna8baraFu16g-38a?dl=0

Fotode autor: Rait Tuulas

Täiendav info: 

Juliana Larina 

Pelgulinna sünnitusmaja ämmaemanduse juht

E-post: juliana.larina@keskhaigla.ee

Tel: 5562 0931

Pelgulinna Sünnistuamaja Toetusfond:

Mary Teras

Pelgulinna Sünnistuamaj Toetusfondi tegevjuht

E-post: mary.teras@synnitusmaja.ee

Tel: 5046760

Pelgulinna Sünnitusmaja sai tänu annetajatele uue ajumonitori

Postitatud: 04/21/16

PRESSITEADE

06.04.2016 

Teisipäeval, 5. aprillil anti Pelgulinna Sünnitusmajale üle Colonna Kinnisvara  algatatud heategevuskampaania raames ostetud vastsündinute ajumonitor.

Annetuskampaania abil soetatud ajumonitori ehk amplituud EEG abil saab sünnitusmaja intensiivravi osakonnas jälgida terviserikkkega vastsündinute ajutegevust ja ajufunktsioonide võimalikke kõrvalekaldeid. “Amplituud EEG on aparaat, mille abil saame kindlamalt diagnoosida vastsündinu krambisündroomi – kahtlusel vastsündinu krampidele saab selle aparaadiga diagnoosi kinnitada või ümber lükata. Samuti nende vastsündinute puhul, kellel on sünnil olnud hapnikupuudus, on võimalik hinnata aju aktiivsust ja otsustada vahetus sünnijärgses perioodis edasise ravitaktika ja täiendavate uuringute vajaduse üle. Ka enneaegsete laste ja rasket sepsist põdevate laste puhul võib EEG uuring olla informatiivne” selgitab dr. Pille Saik, Pelgulinna Sünnitusmaja lasteosakonna juhataja.

Kaks kuud väldanud annetuskampaania toimus Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi ja Colonna Kinnisvara ühise ettevõtmisena. 

“Oleme väga tänulikud Colonna Kinnisvarale ja kõigile teistele annetajatele, kelle abil kallis aparaat sünnitusmajja jõuab. Amplituud EEG on ülivajalik seade, mida Pelgulinna Sünnitusmajal seni polnud ja nüüd on see personalile suureks abiks,” sõnas Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi tegevjuht Mary Teras.

Ajumonitor maksis 20 600 eurot, millest 4000 eurot koguti telefoniannetustena ning 14 500 detsembris toimunud Colonna aastalõpugalal. Ülejäänud summaga toetas Colonna Kinnisvara. „Meil on juba traditsiooniks saanud, et eduka tegevusaasta lõpuks korraldame heategevusaktsiooni, mis pöörab tähelepanu just kõige väiksematele ilmakodanikele,“ ütles Roberto de Silvestri, Colonna Kinnisvara juhatuse esimees.

Varasematel aastatel on aastalõpukampaania abil Pelgulinna Sünnitusmajja ostetud uus kuvöös ning renoveeritud kaks peretuba. 

 

 

 

Aitame soetada Pelgulinna Sünnitusmajale ajumonitori!

Postitatud: 12/15/15

PRESSITEADE
11.12.2015

Aitame soetada Pelgulinna Sünnitusmajale ajumonitori!

 

Laupäeval, 5. detsembril toimunud galaõhtuga algas Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi ja Colonna Kinnisvara heategevuskampaania, millega kogutakse annetusi vastsündinute ajumonitori ostuks.

 

Annetuskampaaniale avalöögi andnud galaõhtul tundis Colonna Kinnisvara juhatuse liige Roberto de Silvestri heameelt, et Colonna aastalõpu heategevusaktsioonist on kujunenud traditsioon, mis pöörab tähelepanu just kõige väiksematele ilmakodanikele.

Varasematel aastatel on Colonna ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi koostöö tulemusena ostetud uus kuvöös ning renoveeritud kaks peretuba. Tänavuse kampaania eesmärgiks on soetada sünnitusmaja intensiivravi osakonda 20 000 eurot maksev ajumonitor ehk amplituud EEG, mille abil jälgitakse vastsündinute ajutegevust ja ajufunktsioonide võimalikke kõrvalekaldeid. „Jälgimismonitorist saadav info võimaldab sünnitusmaja personalil vajadusel kiirelt reageerida ja vältida võimalikke suuri terviseprobleeme,“ selgitas Eeva Kauba Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondist.

 

Restoranis Tuljak aset leidnud pidulikku õhtut juhtis ja kaunistas muusikalise kavaga Liis Lemsalu. Õhtu naelaks oli ahvatlevate auhindadega heategevuslik loterii, mille tulud annetati Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi. Heategevusliku suunitlusega oli ka moeshow, kus Embassy of Fashioni moemaja kleite ja Tanel Veenre ehteid näitasid Colonna töötajad ja daamid külaliste seast, kes annetasid oma modellitasu samuti Pelgulinna Sünnitusmajale.

 

Jaanuari lõpuni kestva kampaania raames saab Pelgulinna sünnitusmaja toetuseks anda oma panuse toetusfondi telefoninumbritel. Valides numbri 900 6000, annetate 5 eurot; numbril 900 6100 aga 10 eurot.

 

Kampaaniat tutvustav videoklipp: https://www.youtube.com/watch?v=iFtWaLZmVfI&feature=youtu.be

Annetusi saab teha ka ülekandega SA Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi pangakontodele:

EE912200221014760940 (Swedbank), EE871010220049001018 (SEB) ja

EE883300333007640004 (Danske Bank).

 

 

TEEME KOOS ELU ALGUSE ILUSAKS!

 

 

Salvest toetab Pelgulinna Sünnitusmaja

Postitatud: 04/28/15

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond ja Salvest pikendasid koostöölepingut, mille järgi läheb iga Salvest Põnn lastetoidu ostult 1 sent sünnitusmaja toetuseks.

 

Salvesti turundusjuhi Aulike Miljandi sõnul läks möödunud aastal alustatud koostöö üle ootuste hästi, mistõttu on jätkamine igati loogiline samm. “2014. aastal ostetud Salvest Põnn lastetoitudega kogunes Pelgulinna sünnitusmaja toetuseks 7 715 eurot. Oleme ainuke kodumaine lastetoidu tootja ning peame väga oluliseks, et väikeste eestimaalaste vanemad saaksid oma põnnidele valida kvaliteetset ja maitsvat kodumaist lastetoitu,” ütles Miljand. “Selleks, et emade-isadele veelgi laiemat valikut pakkuda, tõime möödunud aasta lõpus turule pehmetes pakendites ja mahedast toorainest öko-lastetoidud,” selgitas Salvesti turundusjuht.

 

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi juhi Eeva Kauba sõnul sujus eelmisel aastal alustatud koostöö Salvestiga hästi, mistõttu jätkatakse rõõmuga ka tänavu. “Eelmisel aastal oli Salvesti ja Põnni sarja ostjate abiga kogutud summast suur abi sünnitusmaja jaoks väga olulise simulaatornuku ostuks, mida meie maja personal kasutab vastsündinute elustamise praktiseerimiseks ning koolitab selle abil ka teiste sünnitusmajade personali,” selgitas ta. “Tänavu plaanime Salvesti Põnni ostjate abiga raha koguda intensiivravi osakonnale, et välja vahetada ja juurde soetada mitmeid olulisi seadmeid, mis aitavad neid pisikesi, kes elu alguse juures tuge vajavad,” kommenteeris Eeva Kauba.

 

AS Salvest on 1946. aastast Tartus tegutsev tugevate traditsioonidega Eesti toiduainetööstus. Ettevõtte jaoks on juba algusest peale olnud oluline oma tootmises kasutada võimalikult palju kodumaist toorainet ning tootearenduses järgida eestimaalaste maitse-eelistusi. Salvesti tootevalikusse kuuluvad supid, erinevad köögiviljahoidised, moosid, lastetoidud, majonees, kastmed jpm. Eestis on toodetel kasutusel kaubamärgid Salvest, Põnn, Meie Mari, Mahlakas ja 3MIN. Ettevõte annab tööd ligi 130 töötajale. Salvestile on omistatud ISO 9001:2008 kvaliteedisertifikaat ja ISO 22000 toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifikaat.

 

 

 

Heategijad kinkisid Pelgulinna Sünnitusmajale kaks hubast perepalatit

Postitatud: 02/18/15

Kolmapäeval, 18. veebruaril antakse Pelgulinna Sünnitusmajale üle kaks peretuba, mis renoveeriti Colonna Kinnisvara algatatud aastalõpukampaania raames.

 

Colonna Kinnisvara ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi seekordne heategevusaktsioon oli suunatud kahe sünnitusjärgse peretoa värskenduskuurile. “Kuna üheks meie tegevusvaldkonnaks on kodude loomine, otsustasime anda oma panuse, et elu algus oleks kodune ka sünnitusmajas,” kommenteeris kampaaniat Colonna Kinnisvara juhatuse liige Roberto de Silvestri.

 

Sisearhitekt Kard Männili sõnul oli sihiks luua keskkond, kus oleks hea olla nii uuel ilmakodanikul kui tema vanematel. „Rahuliku värvivaliku ja liigendatud planeeringuga soovisin kujundada helge ruumi, kus kõik tunnevad end teretulnuna,“ ütles Männil. “Nii sai lagedast palatist mõnus peatuspaik, mille sisustus on igati haiglanõuetele vastav: ruum peab olema kergesti puhastatav ning materjalid vastupidavad ja hügieenilised.“

 

Toa juurde kuulub modernne WC ja vannituba, kööginurk söögilaua ja külmikuga ning kõik vajalik beebi eest hoolitsemiseks.

 Äsja sünnitanud emade seisundit ja soove arvestades on uutes peretubades kõrgemad voodid ning kiiktoolid, kus on mugav last imetada ja kiigutada. Toa pehmet värvigammat järgivad voodipesu, rätikud ja hommikumantlid. Kuna neil päevadel veedetakse põhiline aeg just voodis, on seal mugavuse lisamiseks kahe padja asemel neli.

„Meeleolu aitavad luua nii dimmeriga suunatavad valgustid, puitdetailid, lõbusad nagid kui ka raamitud imetillukesed riided seintel,“ lisas sisearhitekt.

 

Renoveeritud perepalatid asuvad 5. korrusel ja on kasutamiseks Pelgulinna Sünnitusmaja tavahinnakirja alusel. Esimesed 30 peret, kes uutes tubades peatuvad, saavad kingituseks 160 euro väärtuses Dermoshopi tooteid.

 

Peretubade renoveerimiseks kulus 25 000 eurot, mis koguti Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi telefoniannetuste ning Colonna Kinnisvara OÜ, Hansapost OÜ ja Cofi ASi toetusel. Lisaks andsid oma panuse Bauschmidt, Arhdisain, Blue Star, Duravit, H&M Home ja Dermoshop.

 

* * *

Colonna Kinnisvara ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi koostöö sai alguse 2013. aasta detsembris, kui alustati heategevusaktsiooni uue ja kaasaegse kuvöösi ostuks. Mullu veebruaris anti 12 000 eurot maksev aparaat Pelgulinna sünnitusmaja intensiivravi osakonnale üle.

 

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi kohta saab pikemalt lugeda aadressil www.aitaalustadaelu.ee

ja Pelgulinna Sünnitusmajast www.synnitusmaja.ee

 

Lisad:

Fotod tubadest väikses formaadis: http://www.maksimtoome.com/temp/sm.s.zip

Fotod tubadest suures formaadis: http://www.maksimtoome.com/temp/sm.l.zip

Autor: Maksim Toome

 

 

Colonna galaõhtu toetas Pelgulinna sünnitusmaja

Postitatud: 12/23/14

 

Laupäeval, 6. detsembril kutsus Colonna Kinnisvara oma koostööpartnerid heategevuslikule galaõhtule, et teha kokkuvõtteid lõppevast aastast ning toetada Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi.

 

Mustpeade majas toimunud aastalõpugalale saabunud külalisi tervitas Colonna Kinnisvara juhatuse liige Roberto de Silvestri.

 

Teist aastat toimunud Colonna gala toetas Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi aastalõpukomapaaniat, mis tänavu kogub annetusi peretubade renoveerimiseks. Õhtu naelaks oli ahvatlevate auhindadega heategevuslik loterii, mida viisid läbi Iris Tomson ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi tegevjuht Eeva Kauba.

Oma panuse andsid ka Embassy of Fashioni moemaja show‘s üles astunud modellid, kes annetasid oma tasu Pelgulinna sünnitusmajale. Teiste hulgas näitasid kauneid õhtukleite Janne Klooren, Heti Tulve, Adele Rüütel ja Sandra Ude.

Loosipiletite müügi ja annetuste toel koguti Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi heaks 6270 eurot.

 

Pidulikku õhtut juhtis Ines, kes astus üles ka muusikalise kavaga. Hoogsate kabaree-etteastega rõõmustasid külalisi Utopia  Entertainmenti tantsijad.

 

* * *

Colonna Kinnisvara ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi koostöö sai alguse mullu detsembris, kui alustati heategevusaktsiooni uue ja kaasaegse kuvöösi ostuks. Käesoleva aasta veebruaris anti 12 000 eurot maksev aparaat Pelgulinna sünnitusmaja intensiivravi osakonnale üle.

 

Tänavune aastalõpukampaania on suunatud sünnitusjärgsete peretubade värskendamiseks, et uue elu algus oleks helge ja mõnus. Vaata tutvustavat videot siit: www.youtube.com/watch?v=ZA0TD1ltk9g

 

Oma panuse Pelgulinna sünnitusmaja peretubade värskenduskuuri toetuseks saate anda toetusfondi telefoninumbritel. Valides numbri 900 6000, annetate 5 eurot; numbril 900 6100 aga 10 eurot.

 

Annetusi saab teha ka ülekandega SA Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi pangakontodele: EE912200221014760940(Swedbank), EE871010220049001018 (SEB) ja EE883300333007640004 (Danske Bank).

 

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi kohta saab pikemalt lugeda aadressil www.aitaalustadaelu.ee

 

TEEME ELU ALGUSE ILUSAKS!

 

Fotod galast: http://www.maksimtoome.com/temp/colonna.meedia.zip

Fotode autor: Maksim Toome

 

 

 

Algas kampaania, mille raames kogutakse annetusi sünnitusmaja peretubade renoveermiseks.

Postitatud: 12/5/14

Täna algab Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi aastalõpukampaania, mille raames kogutakse annetusi sünnitusmaja peretubade renoveermiseks.

 

Heategevusaktsioon on suunatud sünnitusjärgsete peretubade värskendamiseks, et uue elu algus oleks helge ja mõnus. Hubases ja soojade toonidega peretoas ootab uut ilmakodanikku kodune olemine ja privaatsus: peretoas on lai voodi vanematele, WC ja vannituba ning kõik vajalik beebi eest hoolitsemiseks. Peretoas on mugav vastu võtta uut elu tervitama tulnud sõpru ja lähedasi.

 

Jaanuari lõpuni kestva heategevuskampaania videoklipi toob teieni lauljatar Eda-Ines Etti.

Vaata kampaania reklaamvideot siit – https://www.youtube.com/watch?v=ZA0TD1ltk9g

 

Oma panuse Pelgulinna sünnitusmaja peretubade värskenduskuuri toetuseks saate anda toetusfondi telefoninumbritel. Valides numbri 900 6000, annetate 5 eurot; numbril 900 6100 aga 10 eurot.

 

Annetusi saab teha ka ülekandega SA Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi pangakontodele:
EE912200221014760940(Swedbank), EE871010220049001018 (SEB) ja EE883300333007640004 (Danske Bank).

 

Aastalõpukampaania algatajaks on Colonna Kinnisvara. Colonna ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi koostöö sai alguse mullu detsembris, kui algatati kampaania uue ja kaasaegse kuvöösi ostuks. Raha koguti telefoniannetuste ja heategevusliku loteriiga ning puudujääva summa annetas Colonna Kinnisvara. Käesoleva aasta veebruaris anti 12 000 eurot maksev aparaat Pelgulinna sünnitusmaja intensiivravi osakonnale üle.

 

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi kohta saab pikemalt lugeda aadressil www.aitaalustadaelu.ee

TEEME ELU ALGUSE ILUSAKS!

Lisainformatsioon:

 

Maret Soom

Pressiesindaja (OnePr)

maret@onepr.ee

+372 5596 2616

 

Laupäeval 25. oktoobril algusega kell 21 leiab aset suurejooneline heategevusõhtu GRACE!

Postitatud: 10/21/14

GRACE – tõlkes graatsia; heasoovlikkus; Grace Patricia Kelly (12. november 1929 – 14. september 1982) oli USA filminäitleja ning pärast vürst Rainier III-ga abiellumist 1956 Monaco vürstinna, kes oma abielu ajal elades Monaco vürstiriigis tegeles põhiliselt heategevusega. Sel kevadel Eestis kinolinadele jõudnud film GRACE tõi Grace Kelly ka eestlaste südametesse.

Olympic Casino Olümpia heategevuslikku tuluõhtut juhatab Veikko Täär ning esinejana astub üles karismaatiline naistetrio Violina. Peol on võimalik teha tutvust erinevate mängudega, osaleda oksjonil ning teha annetusi oma võitude näol. Baarist on võimalik osta jahutavaid heategevuskokteile, mida valmistavad Olympic Casino tipptasemel baaridaamid. Õhtule eelneb Marilin Sikkal’i samanimelise pidulike kleitide kollektsiooni GRACE esitlus Salme Kultuurikeskuses Tallinn Fashion Week 2014 raames algusega kell 19. Kleite esitlevad meie väärikad eksmissid ning heategevuspeol läheb kollektsiooni reklaamkleit heategevuslikule oksjonile. Veinisõber tervitab külalisi Jacquart shampanjaga ning valmistab kokteilid “Grace” ja “Rainier”, mille müügist laekuv tulu läheb samuti otse heategevusfondi. Colonna Kinnisvara alustas Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi toetamist tuluõhtuga 2013. aastal ning sel aastal jätkab oma toetavat tegevust heategevusrindel.

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondile “Aita alustada elu” saab teha annetusi helistades heategevuslikel telefoninumbritel. Sünnitusmaja vajab juhtmevaba KTG aparaati, millega jälgitakse rasedust ja sünnitust ning mis annab infot ema ja loote seisundi kohta. Juhtmevabast aparaadist saadud info aitab jälgida rasedust ning hoiab ära kriitilised olukorrad, mis võivad sünnitegevuses ette tulla.

 

Annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” kogume toetust koolitusprojekti jaoks

Postitatud: 10/6/14

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusond on üheks heategevuslikuks organisatsiooniks, kel on õnn olla esindatud annetuskeskkonnas Ma armastan aidata https://www.armastanaidata.ee/

2013.a. soetas Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond sünnitusmajale innovatiivse vastsündinut imiteeriva simulaatornuku. Oleme ainuke sünnitusmaja Eestis, kus selline aparaat olemas on. Nukul elustamise praktiseerimine, selle analüüsimine aitab meedikutel harjutada, kinnistada oma oskusi ja teadmisi, et kriitilistes olukordades teadlikult meeskonnana tegutseda. Oleme simulaatornuku juurde koolitanud 5-e liikmelise meeskonna, mis on pädev koolitama kõikide 14 sünnitusmaja personali Eestis.

Enamus Eesti sünnitusmajadel pole võimalik endale nukku soetada, mistõttu on koolitus eriliselt oluline. Annetuskeskkonnast “Ma armastan aidata” kogunevat toetust kasutame koolituskulude katmiseks, et iga Eesti sünnitusmaja saaks vähemalt 1 kord aastas koolituse.

Antud projekti jaoks saab oma toetust anda siit https://www.armastanaidata.ee/annetan/tervis-ja-toimetulek/pelgulinna-sunnitusmaja-toetusfondi-abil-saab-iga-elustamist-vajav-vastsundinu-parima-hoole