FONDIST

SA Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond asutati 2000. aastal. Fondi missioon on anda heade toetajate abiga oma panus selleks, et lisaks vanemate armastusele asjatundlikele tohtritele ja hoolitsevatele ämmaemandatele oleks elu algusele toeks ka kaasaegne keskkond ja abivahendid tarkade aparaatide näol. See on eriti oluline nende tillukeste inimeste jaoks, kes sündides või juba emaüsas abi vajavad.

Aasta 2013

2013.a. jaanuaris jõudis meile sünnitusmajja kohale SiPAP aparaat,  mille soetamiseks 2012.a. palju tööd tegemine. Suured tänud kõikidele annetajatele!

Jaanuarikuus toetas meie hea sõber AD Angels OÜ taaskord sünnitusmaja ja seda toetust kasutame sünnitusmajja juba kohale jõudnud SiPAP aparaadi maksmiseks.

Aasta alguses jätkus ka projekt, mille raames võtame endiselt vastu kasutatud/ uusi korralike riideid beebidele ja väikelastele. Meie omakorda jagame need sünnitusmaja sotsiaaltöötaja abiga neile peredele, kes sedasorti abi ja toetust vajavad. Täname kõiki, kes riideid ja tarvikuid meile on toimetanud. Teie abiga aitame peresid, kes seda vajavad.

2013.a. kevadel alustame aktiivsemat tööd selle nimel, et saaksime osta sünnitusmajja vastsündinut imiteeriva simulaatornuku, mis on ülimalt vajalik meie personali koolituseks. Nuku kohta saab infot siit: http://www.aitaalustadaelu.ee/?page_id=170

Selleks kandideerisime ka Swedbank-i annetuskeskkonda ning alates suves algusest oleme seal esindatud.

Samuti algas toetusfondil koostööprojekt ettevõttega Salvest, mille raames annetab Salvest iga Salvesti Põnni toote müügist 1 sendi Pelgulinna Sünnitusmaja toetuseks.

Suve alguses võttis meiega ühendust Henri Kaarma, kel oli plaanis üks põnev aktsioon, mille abil soovis ta ka head teha. Nimelt proovis Henri ujuda üle La Manche-i väina ning kutsus selle ettevõtmisega üles kõiki tegema annetusi Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondile. Danske Bank, kus Henri ise töötab, läks üleskutsega kaasa ja tegi 2000 euro suuruse annetuse Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondile vastsündinut imiteeriva simulaatornuku soetamiseks.

Aasta teises pooles toimusid 3 suuremat projekti.  Kutsusime annetajaid üles meid toetama, et saaksime sünnitusmajale soetada simulaatornuku ning lahkete toetajate abiga saimege 2014.a. alguseks olulise abivahendi sünnitusmajale ostetud.

Detsembrikuus toimus ka Kanal2-e heategevuslik telesaade Jõulusoojus 2013, mille abil kogusime raha, et toetada kõiki Eestimaa sünnitusmaju ja sünnitusosakondasid, mille tulemusel 2014.a. jõuavad sünnitusmajadesse/sünnitusosakondadesse bilirubiini mõõtjad.

Samuti toimus detsembris Colonna Kinnisvara poolt korraldatud heategevuslik õhtusöök, mille tulemusel kogunes kokku üle 12 000 euro, mille eest soetati sünnitusmajale uus kuvöös, kus enneagesed beebid saavad kosuda.

 

Täname kõiki lahkeid annetajaid ja koostööpartnereid, kes meie tegemistele 2013. a. kaasa aitasid!